logo suurem

Joonisfilmide festivali võitis Karlova Lasteaed Sassi maja!

Tartu Lasteaed Annike “Joonisfilmide festivali 2024” võitis Karlova Lasteaed Sassi maja Õnneseente rühm LEGO-teemalise joonisfilmiga “Kolm põrsakest.” Lapsi juhendasid Eve Annuk-Sool ja Marilin Lindmäe. Õpetaja Eve Annuk-Sool kirjeldas joonisfilmi loomise protsessi järgnevalt: “Joonisfilmi loomises osalesid kõik lapsed, kes neil päevadel lasteaias olid, kokku peaaegu 20 last. Legodest ehitasid kõik lapsed: kes mida ehitas valiti loosi teel – iga laps sai sõnasedeli, millelt lugesid ise või sõbra abiga, mida tema ehitama hakkab. Lauseid said peale lugeda kõik lapsed. Kaadreid pildistasid lapsed samuti ise. Lastele väga meeldis kogu protsess ja nad on ise tulemuse üle väga uhked.”

Seda, et selle aasta teema ja kogu protsess oli paras väljakutse kirjeldas ja Tartu lasteaed Ristikhein õpetaja Kristiina Kool: “Oli väga keeruline projekt. Väikesel alal mitmekesi toimetada oli keeruline, aga õpetas kindlasti koostööd ja eelkõige kannatlikkust. Väga palju kordi lagunes liumägi ära, kuid lapsed ei andnud alla ja tegid animatsiooni algusest  (ehitamises) kuni lõpuni (pildistamiseni) ise. Monteerida veidikene aitasin. Väga õpetlik ja kasulik kogemus!” Tartu Lasteaed Ristikheina Sinilillede rühma tunnustati joonisfilmi “Tore päev lasteaias” eest Annikese eripreemiaga. Juhendajad Kristiina Kool ja Iivi Ojarand.

Kõik konkursile esitatud joonisfilmid olid vahvad ja igati tunnustamist väärt ning igat multikat oleks võinud tunnustada mitmes erinevas kategoorias. Suur suur tänu kõikidele lasteaedadele, õpetajatele ja lastele, kes osalesid joonisfilmi festivali töötoas, õpetajate koolitusel ja festivalil. Aitäh, Tartu linn, toetuse eest! Palju palju õnne võitjatele!

🏆Kõige loomingulisem lugu 2024. Hani vannis. Tartu Lasteaed Annike, Pihlakate rühm.
🏆Kõige originaalsem idee 2024. Kandiline linn. Karlova lasteaed Sassi maja. Tiigrikutsude rühm.
🏆Kõige harivam lugu 2024. Kes tahab saada miljonäriks? Tartu Lasteaed Annike. Päiksekeste rühm.
🏆Parim kangelaslugu 2024. Kalevipoeg ja siil. Tartu Lasteaed Kelluke Liilia rühm
🏆Parim muinasjutt 2024. Porgand. Tartu lasteaed Annike. Lumikellukeste rühm.
🏆Kõige fantaasiarikkamad tegelased 2024. Ämblik ja saabas. Tartu Lasteaed Lotteja Annike. Kirjude linnupoegade rühm ja Pihlakate rühm.
🏆Kõige sportlikum lugu 2024. Võimlemine. Tartu Lasteaed Annike. Päiksekeste rühm.
🏆Parimad heliefektid 2024. Mängusõber. Tartu Lasteaed Annike Siilikeste rühm
🏆Annikese eripreemia 2024. Lõbus päev lasteaias. Tartu Lasteaed Ristikhein Sinilillede rühm.
🏆Parim joonisfilm 2024. Kolm põrsakest. Karlova lasteaed Sassi maja Õnneseente rühm.