logo suurem

Eesti 105 ja Annike 55

Me oleme muutuste tuules. Aga lapsed on ikka nagu lapsed. Nii nagu 55 aastat tagasi, nii ka nüüd. Siirad, alles maailma avastavad väikesed inimesed, kelle miks-küsimused ja vahel eakohatu arutlusoskus panevad mõnikord mõtlema, et nad on pärit teiselt planeedilt. Lapsed on need, kes tuletavad meile meelde, mis on elus päriselt oluline. Neil on päris oma maailm, oma muinasjutumaa. Ja vahet ei ole, millises meile teadaolevas keeles nad räägivad. Neil on OMA laste keel, milleks on mäng.
Sinna mängu püüavad ka täiskasvanud mõnikord sisse saada. Kui vanemad teevad seda tihtipeale intuitiivselt, siis õpetajad toimivad täiesti teadlikult. Sest ega ükski lasteaialaps ei ütle teile ilmselt, et ta millalgi lasteaias midagi õppis. Tema ikka mängis. Ja sai lisaks midagi põnevat teada. See ongi õpetaja professionaalsuse kõrgeim tase, kui laste teadmised ja oskused tulevad mängeldes.
Mitmed Annikese lasteaia õpetajad on siia majja astunud esmakordselt ka lastena. Õpetajatena kannavad nad edasi selle maja traditsiooni. Me tunnustame ja täname neid töötajaid, kes on siin majas panustanud 10, 20, 30 ja isegi 36 aastat. See on elutöö, mille üle võib ainult uhkust tunda. See on panus Eesti haridusse ja ühiskonda.
Me täname lapsevanemaid usalduse eest. Aitäh, et täidate meie lasteaia õdede-vendadega ning kannate edasi traditsiooni, kus praegused lapsed astuvad aastaid hiljem siia majja lapsevanematena.
Suur tänu lasteaia pidajale toetuse eest. Ainult üheskoos ja koostöiselt saavutame tulemusi, mis on tõeliselt väärtuslikud.
Me oleme alati muutuste tuules. Ja see pole ei hea ega halb. Lihtsalt maailm on nii loodud, et kõik on pidevad muutuses. Ja me liigume sellega kaasa, sest liikumine on jõud.

Palju õnne, Tartu Lasteaed Annike! Palju õnne, armas Eesti!